Іващенко Наталія Володимирівна

Шлюбний договір

Шлюбний договір
Шлюбний договір

Шлюбний договір – це, перш за все, договір про вирішення спірних питань життя сім’ї, укладений між особами які вступають у шлюб, або подружжям. Новацією сімейного кодексу України є положення про те, що шлюбний договір може бути укладено не тільки до одруження, як встановлювалось Кодексом про шлюб та сім’ю, а й під час шлюбу.

Сімейним кодексом передбачено, що шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов’язки, а також майнові права та обов’язки подружжя як батьків.

Сторони у шлюбному договорі можуть визначити правовий режим майна, яке дружина/ чоловік передають для використання на спільні потреби сім’ї; правовий режим майна, подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу; порядок користування житлом. Також сторони можуть домовитись про зміну правового режиму майна, набутого в шлюбі, та визначити його як особисте майно одного із подружжя або на особисте майно одного із подружжя поширити режим спільного майна подружжя.

Шлюбний вік для жінки та чоловіка встановлюється у 18ть років. За заявою особи, яка досягла 16ти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Підстави для отримання дозволу на реєстрацію шлюбу до 18-ти років:
  • фактичне створення сім’ї;
  • вагітність;
  • народження дитини;

Документи

Документи які потрібні Сторонам для укладання шлюбного договору:

  1. паспорт та ідентифікаційний номер ( оригінал або нотаріально засвідчена копія);
  2. оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу або довідка, видана органами РАЦС, що підтверджує, що особи подали заяву про реєстрацію шлюбу.

Зателефонувати

Дізнатися вартість

Відправити запит

Завжди!!! є світло та інтернет
* оформлення без несподіванок
UK