Іващенко Наталія Володимирівна

Згода подружжя на укладання договорів

купівлі-продажу, дарування, іпотеки, застави, позики

Згода подружжя на укладання договорів

Для засвідчення справжності підпису на заяві про згоду іншого подружжя на укладання правочинів нотаріусу подаються наступні документи: паспорт та ідентифікаційний номер платника податків (інн) дружини/чоловіка, свідоцтво про шлюб.

Один із подружжя, укладаючи той чи інший договір не тільки розпоряджається спільним майном подружжя, а й створює для подружжя додаткові обов’язки. Тому відповідно до Сімейного кодексу України для розпоряджання нерухомим/рухомим майном, здачі його в оренду, укладання договорів іпотеки, застави тощо необхідна письмова згода подружжя.

Письмова згода другого з подружжя необхідна не лише для відчуження, а й для придбання нерухомого/рухомого майна, оскільки в такому випадку використовуються спільні грошові кошти подружжя.

Якщо один з подружжя уклав правочин щодо набуття, зокрема, купівлі цінного майна без згоди другого з подружжя, то останній має право звернутися до суду з позовом про визнання правочину недійсним, як такого, що укладений без її/ його згоди.

Для укладання яких договорів (угод) згода потрібна:

  1. договори купівлі-продажу нерухомого майна;
  2. договори дарування нерухомого майна;
  3. договори купівлі-продажу частки в статутному капіталі ЮО;
  4. договори дарування частки в статутному капіталі ЮО;
  5. договори купівлі-продажу ТЗ;
  6. договори іпотеки;
  7. договори застави;
  8. договори позики грошових коштів;

Згода не потрібна якщо нерухоме майно належить на праві особистої приватної власності одному з подружжя (майно було отримано в дар (подаровано), отримано в спадок або набуто до реєстрації шлюбу), а також майно набуте в шлюбі відповідно до Шлюбного договору.

Зателефонувати

Дізнатися вартість

Відправити запит

UK